EN TR
çamur kurutma bertaraf
Çamur Kurutma / Bertaraf
Sanayi, enerji, altyapı çalışmalarından çıkan sıvı ve çamurların fiziksel ve kimyasal yapılarında farklılıklar bulunmaktadır. Özellikle çamurların kurutulması, kurutma sonucu oluşan kurutulmuş çamurların başta çimento sanayi olmak üzere enerji ihtiyacı olan tesislere alternatif yakıt olarak hazırlanması uzmanlık ve teknoloji gerektirmektedir. Eral Atık Yönetimi A.Ş. , atık çamurları kurutarak ve ön işlemden geçirerek, alternatif yakıt olarak kullanılmasını sağlamakta ve aynı zamanda geri dönüştürülebilir enerji kazanımına da katkı sağlamaktadır.
Detayli Bilgi
tehlikeli tehlikesiz atık yönetimi
Atık Yönetimi
Atık yönetimi atığın oluşumunun önlenmesi, kaynağında azaltılması, yeniden kullanılması, özelliğine ve türüne göre ayrılması, biriktirilmesi, toplanması, geçici depolanması, taşınması, ara depolanması, geri dönüşümü, enerji geri kazanımı dâhil geri kazanılması, bertarafı, bertaraf işlemleri sonrası izlenmesi, kontrolü ve denetimi faaliyetlerini kapsamaktadır.
Detayli Bilgi
atık faydalı bilgiler
Faydalı Bilgiler
Atık nedir? Atığım var, tehlikeli mi değil mi bilmiyorum, ne yapmalıyım? Çamur kurutma nedir? Atık sahibi yükümlülükleri, Atık yönetimi yönetmeliği, Atık yönetim planı, Atık yönetim uygulaması ve benzeri atık yönetimi ile ilgili merak ettikleriniz ve sorularınıza açıklık getirdiğimiz faydalı bilgiler bölümümüzü ziyaret etmenizi öneririz.
Detayli Bilgi